Muğla’da Bir Can Daha Telef Oldu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, bir aracın arkasına iple bağlanarak sürüklendiği ileri sürülen köpek telef oldu. Köyceğiz ilçesi Sancı Mahallesi’nde ismi öğrenilemeyen kişi, bir köpeği  aracının  arkasına iple bağlayıp yola çıktı. Yolda ilerlerken  köpeği... Devamını Oku »

Öğrencilerin Ziyaret Ettiği Can Dostlarımız….

Menteşe ve Ula’daki 6 okulda öğrenim gören öğrenciler 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan bakımevini ziyaret etti. Geçtiğim hafta kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle 257 öğrenci... Devamını Oku »

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü Yüzde 50 İndirimle Kutluyor

Migros, barınak, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenme sorunlarına sistematik bir yaklaşımla, kalıcı çözüm üretmek üzere başlattığı kampanya, proje ve iş birliklerini sürdürmeye devam ediyor. HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) iş birliğiyle sokak,... Devamını Oku »

Sokak Hayvanları için Eğitim Parkı Hizmete Açılıyor.

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Hayvan Dostları Derneği işbirliğinde sokak hayvanları ve tüm hayvan türleri ile ilgili faaliyet gösterecek HAYED Eğitim Parkı hizmete açılıyor. Perşembe günü, saat: 11.00’de Foça Mahallesi, Yerguzlar Caddesi, 974... Devamını Oku »

Gençlerden Sokaktaki Can Dostlara Yeni Evler

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan SOGEM (Sosyal Gençlik Masası) üyeleri tarafından Kötekli Mahallesi’ndeki sokak kedilerine hava şartlarından korunmaları için ev yapıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gençlik Masası’nın üniversitede öğrenim gören gönüllü üyeleri... Devamını Oku »

Bırakıp Gitme Gari

Sokak Hayvanları sorunları hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılım yapacak öğrenciler için geri sayım başladı. Yarışmaya Katılım Koşulları, Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya sadece Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri katılabilir.... Devamını Oku »

Muğla Büyükşehirden Can Dostlarımız İçin Su Kabı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından can dostları olan sokak hayvanları için belirli alanlara otomatik su kapları yerleştirildi. Sokak hayvanları için bu güne kadar bir çok projeyi hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi büyük beğeni... Devamını Oku »