“Selçukluların İzinde” Bodrum’a Ödülle Dönüyor.

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Ünal Ankara Başkent Öğretmenevi’nde TC. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ‘nün düzenlediği EPALE (Avrupa Yetişkin Eğitimi Platformu) ve uygulamada iyi örnekler projesi ödül... Devamını Oku »

Muğla 3. Öğrenme Şenliğinde Bodrum Standı Büyük İlgi Gördü

Bakanlığın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce Ülke genelinde gelenekselleştirilen öğrenme şenliklerinin üçüncüsü, Fethiye’nin mahallesi olan Beşkaza Meydanında düzenlendi. Yöre Halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen açılış törenine; Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal... Devamını Oku »

Bodrum Ticaret Odasında Hijyen Eğitimleri Devam Ediyor..

2014 yılından bu yana 39 eğitimde 3.850 kişiye hijyen belgesi veren Bodrum Ticaret Odası, yine Bodrum Halk Eğitim Merkezi ile imzaladığı protokol çerçevesinde 20 Haziran 2018 itibariyle hijyen belgesi ve eğitimlerine devam... Devamını Oku »

Bodrumda Okuryazarlık Kursu Öğrencileri Belgelerini Aldılar..

Tüm Türkiye’de başlatılan Seferberlik kapsamında Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünce yapılan araştırmalarda Bodrum Yarımadasında 2017-2018 öğretim döneminde okur yazarlığı olmadığı belirlenen 471 vatandaşa ulaşıldı. Vatandaşlara değişik okul ve kurs... Devamını Oku »

5. Geleneksel Basketbol Şenliği Gerçekleştirildi.

Bodrum Halk Eğitim Merkezi  tarafından koordine edilen ve  10 okulda açılan basketbol  kurslarına katılan 215 öğrenci ile birlikte  5. Geleneksel Basketbol Şenliğini  gerçekleştirdi.  3 Gün süren şenlikte takımlar kupa için yarıştı. Şenliğin... Devamını Oku »

Bugün Törenle Başlayan Engelliler Haftası, Yarın Yapılacak Festival ile Devam Edecek…

Her yıl Bodrumda organize edilen ve beldedeki tüm özel eğitim kurumlarının katıldığı tören 11 Mayıs Cuma günü gerçekleşti.  Öğrencilere yakınlarının da eşlik ettiği etkinlikte özel öğrenciler  bu yıl “En büyük engel sevgisizliktir”,... Devamını Oku »

Satranç Turnuvasında Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllerini Aldılar

Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Turgutreis Zeyyat Mandalinci İlk Öğretim Müdürlüğü organizasyonu ile yapılan satranç turnuvasında başarı kazanan öğrencilere hediyeleri verildi. Oldukça yoğun bir katılımla geçen turnuvada dereceye giren öğrencilerin... Devamını Oku »

Bodrum Halk Eğitim Merkezi 18 Mart Şehitleri Anma Etkinliği Düzenliyor

Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Çanakkale Şehitlerimiz için 19 Mart Pazartesi günü saat 14:00’de Halk Eğitimi Merkezi önünde “Üzüm Hoşafı ve Kuru Ekmek “ ikramı etkinliği düzenliyor. Çanakkale savaşında Mehmetçiğin... Devamını Oku »

Selçukluların İzinde Sergisi Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz Tarafından Açıldı.

Heredot Kültür Merkezinde Bodrum Halk Eğitimi Merkezi müdürü Mehmet Ünal’ın koordinatörlüğünde, küratör; Sanat Tarihçi A. Göknur Gürcan ve Halk Eğitim Öğrencileri  tarafından uzun bir süreç içinde hazırlanan Selçukluların İzinde Sanat ve Süsleme sergisi... Devamını Oku »

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Türkiyede Bir İlke İmza Atıyor.

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Türkiyede bir ilke imza atıyor.Uzun bir çalışma sonrasında Selçuklu dönemine ait onlarca eserin  bir araya geldiği sergi düzenliyor. Heredot Kültür merkezinde dönem  Mart tarihinde yapılacak açılış ile 4... Devamını Oku »