Bodrum’da Hayranları Ayşe Kulin’le Buluştu

Bodrum’da  Nebil Özgentürk’le Edebiyat Manzaraları’nın bu ayki  konuğu Türk Edebiyatının ünlü roman ve hikaye yazarı Ayşe Kulin’di.  Manastır Hotel Genel Müdürü Fatih Can Ekşi’nin Ev sahipliğinde Düzenlenen Etkinlikte okuyucularıyla hem söyleşi yapan... Devamını Oku »

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’dan Afet Açıklaması Geldi!

Bodrum’da yaşanan afetin ardından gerçekleştirilen çalışmalar ile ana arterlerde hayat kısa sürede normale döndü. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, dün ilçenin daha çok güneyini etkisi altına alan şiddetli yağış ile ilgili değerlendirmede... Devamını Oku »

Doğa Kolejinden  33.000 Kitap Bağışı!

Doğa Koleji, sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor. t-MBA meclis öğrencileri  Türkiye genelinde başlattıkları proje ile binlerce öğrenci kardeşini sevindirdi.  Doğa Kampüslerinin Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında başlattığı kitap toplama kampanyasına tüm öğrenciler... Devamını Oku »

Türkiye’nin Yüzde 28,7’si Obez!

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, ülkelerdeki obezite oranlarını konu alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin yüzde 28,7’sinin obez olduğu anlaşıldı. Türkiye’nin... Devamını Oku »

Bodrum’da Yaralar Sarılıyor 

Bodrum’da hafta sonu, kısa zamanda yağan yoğun yağış ile birlikte oluşan su taşkınları dolayısıyla bazı iş yerlerinde, konutlarda, araçlarda ve yollarda hasar meydana gelirken Bodrum Belediyesi yetkilileri, vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışma... Devamını Oku »

Bodrum Kadın Buluşmasının 2.cisi Trafo’da Düzenlendi…

17.11.2018 tarihinde Bodrum Kent Konseyi Meclisi’nin çağrısı üzerine 2.si düzenlenen Kadın Buluşması, saat 13.00 de Bodrum Yarımadasında bulunan yaklaşık 70 kadının Trafo’da bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi. Toplantıya katılan kadınların bir kısmı CHP,... Devamını Oku »

Zatürreden Korunmanın 10 Püf Noktası!

Halk arasında “zatürre” olarak bilinen pnömoni, mikroorganizmaların neden olduğu akciğer dokusunun iltihabı olarak tanımlanıyor. Dünyada tüm ölüm nedenlerinde 6. sırada yer alırken, enfeksiyonlara bağlı gelişen ölümlerde de ilk sıraya yükseliyor. Bunun en... Devamını Oku »

Yeni Yazdığı Şiir Kitabını Başkan Kocadon’a Hediye Etti

“Vakitsiz Düşler” adlı şiir kitabının yazarı Ülke Temiz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Sevgi, mücadele ve sorgulama temalarının işlendiği  “Vakitsiz Düşler” kitabının yeni yayımlandığını ve mutluluğunu şiir sever okurlarının... Devamını Oku »

Bodrum’un Suskun Çanları Gösterime Giriyor.

Tarih boyunca pek çok medeniyete de ev sahipliği yapan Bodrum ile ilgili bir belgesel çekildi. Bodrumda yaşayan hıristiyanları konu alan belgesel ilk gösterimini Bodrum Heredot Kültür Merkezinde gerçekleştirecek. Bodrum Yarımadası’ndaki kilise ve... Devamını Oku »

Türkiye’nin Kıyı İllerinin Tsunami Eylem Planına İhtiyaç Var!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE)bünyesindeki Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTIM); “5 Kasım Dünya Tsunami Farkındalık Günü” kapsamında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü... Devamını Oku »