Bodrum’da Gönüllüler bir Olsun Can Dostlar Mutlu Olsun

Geçtiğimiz aylarda Özge Gündoğdu ve Şenol Kamber tarafından projelendirilerek hayata geçen ÇokGüzelŞeyler.Com, ilk etkinliğini “Gönüllüler Bir Olsun” projesiyle Torba’da bulunan Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda gerçekleştiriyor. Bodrum Torba Geçici Hayvan Barınağı’nın yeni doğan... Devamını Oku »

Rehber Köpekler Derneğin’den Sonbahar Balosu

Eğitimli rehber köpekler görme engellilerin yol arkadaşı oluyor. Her bir görme engellinin rehber köpek sahibi olup, güvenle dışarıya çıkabilmesi, kimseye ihtiyaç duymadan kendi potansiyel ve yeteneklerini özgürce ortaya koyabilmelerini sağlamak için Rehber... Devamını Oku »

En çok Alışveriş Kedilere!

HEPSİBURADA, eylül-ekim aylarında petshop kategorisine olan talebin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 arttığını açıklarken, alışverişlerin yüzde 56’sının kediler için yapıldığını bildirdi. E-ticaret platformu Hepsiburada, petshop kategorisindeki alışverişlere yönelik trend verilerini... Devamını Oku »

Muğla’da Bir Can Daha Telef Oldu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, bir aracın arkasına iple bağlanarak sürüklendiği ileri sürülen köpek telef oldu. Köyceğiz ilçesi Sancı Mahallesi’nde ismi öğrenilemeyen kişi, bir köpeği  aracının  arkasına iple bağlayıp yola çıktı. Yolda ilerlerken  köpeği... Devamını Oku »

Bodrum “Sokak Hayvanlarına Merhamet” Konulu Ödüllü Hikaye Yarışması

Bodrum’daki ortaokul öğrencileri arasında ‘’Merhamet Sokakta’’ sloganıyla hikaye yarışması açıldı. Şehit Türkmen Tekin Anadolu İ.H.L tarafından açılan yarışmaya ilçenin merkez, mahalle ve köylerindeki tüm ortaokul öğrencileri katılabilecek. Son başvurunun 15 Kasım 2018... Devamını Oku »

Öğrencilerin Ziyaret Ettiği Can Dostlarımız….

Menteşe ve Ula’daki 6 okulda öğrenim gören öğrenciler 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan bakımevini ziyaret etti. Geçtiğim hafta kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle 257 öğrenci... Devamını Oku »

Tekzen’den Patili Dostlara Destek

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel bir proje düzenledi. Proje kapsamında 1 – 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Tekzen’in... Devamını Oku »

DOGFEST Türkiye 2018 Fethiye’de Ziyaretçilerini Bekliyor

Geçen sene ilki gerçekleştirilen, dünya genelinde pek çok ülkede yıllardan beri düzenlenmekte olan “DOGFEST” etkinliklerinin, her yıl yaklaşık aynı tarihte gerçekleştirilecek olan Türkiye ayağı “DogFest – Türkiye” Etkinliğimizin ikincisini bu sene de... Devamını Oku »

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü Yüzde 50 İndirimle Kutluyor

Migros, barınak, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenme sorunlarına sistematik bir yaklaşımla, kalıcı çözüm üretmek üzere başlattığı kampanya, proje ve iş birliklerini sürdürmeye devam ediyor. HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) iş birliğiyle sokak,... Devamını Oku »

Can Dostlarımız Ekran Başına!

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların sağlıklı beslenmesinde öncülüğünü sürdüren Nestlé Purina’nın sponsor olduğu “Bi Dünya Sevgi”, her cumartesi olduğu gibi 1 Eylül Cumartesi günü de NTV ekranlarında yepyeni konularıyla seyirciyle... Devamını Oku »