Muğla'da Bir Can Daha Telef Oldu.

Muğla’da Bir Can Daha Telef Oldu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, bir aracın arkasına iple bağlanarak sürüklendiği ileri sürülen köpek telef oldu. Köyceğiz ilçesi Sancı Mahallesi’nde ismi öğrenilemeyen kişi, bir köpeği  aracının  arkasına iple bağlayıp yola çıktı. Yolda ilerlerken  köpeği... Devamını Oku »
Bodrum "Sokak Hayvanlarına Merhamet" Konulu Ödüllü Hikaye Yarışması

Bodrum “Sokak Hayvanlarına Merhamet” Konulu Ödüllü Hikaye Yarışması

Bodrum’daki ortaokul öğrencileri arasında ‘’Merhamet Sokakta’’ sloganıyla hikaye yarışması açıldı. Şehit Türkmen Tekin Anadolu İ.H.L tarafından açılan yarışmaya ilçenin merkez, mahalle ve köylerindeki tüm ortaokul öğrencileri katılabilecek. Son başvurunun 15 Kasım 2018... Devamını Oku »
Öğrencilerin Ziyaret Ettiği Can Dostlarımız....

Öğrencilerin Ziyaret Ettiği Can Dostlarımız….

Menteşe ve Ula’daki 6 okulda öğrenim gören öğrenciler 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan bakımevini ziyaret etti. Geçtiğim hafta kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle 257 öğrenci... Devamını Oku »
Tekzen’den Patili Dostlara Destek

Tekzen’den Patili Dostlara Destek

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel bir proje düzenledi. Proje kapsamında 1 – 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Tekzen’in... Devamını Oku »
DOGFEST Türkiye 2018 Fethiye'de Ziyaretçilerini Bekliyor

DOGFEST Türkiye 2018 Fethiye’de Ziyaretçilerini Bekliyor

Geçen sene ilki gerçekleştirilen, dünya genelinde pek çok ülkede yıllardan beri düzenlenmekte olan “DOGFEST” etkinliklerinin, her yıl yaklaşık aynı tarihte gerçekleştirilecek olan Türkiye ayağı “DogFest – Türkiye” Etkinliğimizin ikincisini bu sene de... Devamını Oku »
Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü Yüzde 50 İndirimle Kutluyor

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü Yüzde 50 İndirimle Kutluyor

Migros, barınak, sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanların beslenme sorunlarına sistematik bir yaklaşımla, kalıcı çözüm üretmek üzere başlattığı kampanya, proje ve iş birliklerini sürdürmeye devam ediyor. HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) iş birliğiyle sokak,... Devamını Oku »
Can Dostlarımız Ekran Başına!

Can Dostlarımız Ekran Başına!

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların sağlıklı beslenmesinde öncülüğünü sürdüren Nestlé Purina’nın sponsor olduğu “Bi Dünya Sevgi”, her cumartesi olduğu gibi 1 Eylül Cumartesi günü de NTV ekranlarında yepyeni konularıyla seyirciyle... Devamını Oku »
Mumcular Mehmet Akif Ersoy Caddesi Vahşete Doymuyor!

Mumcular Mehmet Akif Ersoy Caddesi Vahşete Doymuyor!

Dönem dönem gelen haberlere bugün bir yenisi daha eklendi. Ne yazık ki yine Mumcular da pek çok can zehirlenerek telef edildi. Bodrum hayvan Hakları sitesinden yapılan paylaşımlardan Mehmet Akif Ersoy caddesinde yine... Devamını Oku »
Bodrum İlçe Tarım'dan Can Dostlarımıza Aşılama!

Bodrum İlçe Tarım’dan Can Dostlarımıza Aşılama!

Bodrum Hayvan hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu Bir duyuruda bulundu. Duyuruda; 20 Temmuz Cuma günü , Bodrum İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Yalıkavak ve Gündoğan mahallelerinde  kuduz aşılaması yapılacaktır. bilgisi verildi. Yalıkavak Belediye... Devamını Oku »
Bu Filmde Başrol sokakta Yaşayan Köpeklerle Çocukların Olacak.

Bu Filmde Başrol sokakta Yaşayan Köpeklerle Çocukların Olacak.

Uluslararası film festivallerinden ödüllerle dönen Mezarcı filminin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu’nun yeni çalışmasında başrol bu kez sokakta yaşayan köpeklerle çocukların olacak. Filmde bekçi rolünü canlandıran Emre Altuğ ‘‘Müsaadenizle büyükler’ çocukların büyüklerle diyaloglarını ve ilişkilerini... Devamını Oku »