Beyninize Hükmederek Zayıflamak Mümkün

Kilo vermek için, sağlıklı beslenme ve psikolojik terapiyi bir araya getiren “Bilişsel Davranışçı Terapi” ile hem fazla kilolar veriliyor, hem de verilen kilolar daha kolay korunabiliyor. Türkiye’de bu yöntemi uygulayan sayılı uzmanlardan... Devamını Oku »

Kilo Veremiyorsanız Sebebi Hormonlar Olabilir

İştah ve metabolizma üzerine etkileri nedeni ile bazı hormon hastalıklarında şişmanlama, vücutta yağ dağılımının değişmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Liv Hospital Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serpil Salman kilo vermeyi zorlaştıran... Devamını Oku »

Somon ile gençleşin!

Yaşlanmayı önleyici bir tedavi olan Somon DNA, cilt dokusunun yaşlanmasını durdurmak ya da cildin daha genç görünmesi için yapılan bir uygulama. Konu hakkında Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Dr. Gina Moret açıklamalarda... Devamını Oku »

Mandalinanın 10 önemli Faydası

Kış aylarının vazgeçilmezi ve turunçgillerin baş tacı olan mandalina C vitamini başta olmak üzere içerdiği A, B vitaminleri, kalsiyum, lif, potasyum, demir, fosfor ile tam bir sağlık deposu. Bağışıklık sistemini güçlendirmekten kanser... Devamını Oku »

2019 Ameliyatsız Estetik Trendi

Sıvı yüz germe olarak geçen ameliyatsız uygulama, kısa süre içerisinde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor. 2019 senesinin ameliyatsız en trend uygulaması olarak gösterilen sıvı yüz germe ile ayrıntıları Doctor B Clinic’ten... Devamını Oku »

Güzel Bir Cilt İçin 2 Dakikanızı Ayırmanız Yeterli…

Zaman akıp giderken içinde kaybolmak modern çağın en fazla yakınılan sorunu. Hayatın her getirdiği güzellikleri yakalamaya çalışırken güzelliğinden de ödün vermek istemeyen kadınlara ise İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO’nun bir sorusu var:... Devamını Oku »

Kış Mevsimini Sağlıklı ve Kilo Almadan Geçirmek için 8 Öneri

Kış mevsimi kendine özgü güzelliklerinin yanında birçok hastalığı da beraberinde getirir. Kış mevsimini, eve kapanmadan, doğayla iç içe, fiziksel aktivite, doğru beslenmeye dikkat ederek kilo almadan ve sağlıklı bir şekilde geçirmek elinizde.... Devamını Oku »

Güzellik Algımız Değişiyor Mu?

“Güzellik algımız değişiyor” diyen  Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar, bunu şu sözlerle açıklıyor: “İki yıl önce kullandığınız bir aksesuar iki yıl sonra gözünüze aynı gelmeyebiliyor, demode kalabiliyor. Bu... Devamını Oku »

Türkiye’nin Yüzde 28,7’si Obez!

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, ülkelerdeki obezite oranlarını konu alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin yüzde 28,7’sinin obez olduğu anlaşıldı. Türkiye’nin... Devamını Oku »

Ağız kokusuna 10 doğal çözüm

Ağız kokusuna 10 doğal çözüm “Ağız kokusu yaşayan insanlar bırakın gülümsemeyi, konuşmak dahi istemezler” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Çözüm aslında çok basit. Hemen mutfağınıza gidin ve bu besinlerden birisi ile ağız... Devamını Oku »