Bodrum 2019’a Edis’le Merhaba Diyecek!

Bodrum 2019 yılına Edis konseri ile giriyor. Bodrum Belediyesinin düzenlediği konser saat 22.30 da belediye meydanında gerçekleşecek. Halka açık ve ücretsiz olan konsere tüm Bodrum halkı davetli. Devamını Oku »

“Mübadele Ve Hüzünlü Kayıklar” Büyük İlgi Gördü

Bodrum’da  “Mübadele ve Hüzünlü Kayıkları” adlı etkinlik düzenlendi. Bodrum Deniz Müzesi’deki etkinlikte, deniz tarihi araştırmacısı Timuçin Binder, “Denizden Gelenler, Giritli Mübadiller” konulu sunum yaptı. Zorunlu göç yaşayanların çeşitli zorluklarla karşılaştığını anlatan Binder,... Devamını Oku »

“Selçukluların İzinde” Bodrum’a Ödülle Dönüyor.

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Ünal Ankara Başkent Öğretmenevi’nde TC. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ‘nün düzenlediği EPALE (Avrupa Yetişkin Eğitimi Platformu) ve uygulamada iyi örnekler projesi ödül... Devamını Oku »

Bodrum Sağlık Vakfı Yılbaşı Partisi!

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Öğrencileri, Öğretmenleri,  Velileri ve Gönüllüleri ile yeni yılı hep birlikte kutlayacakları bir etkinlik düzenliyor. 22 Aralık Cumartesi günü saat 12.00 – 16.00 arasında Vakıf binamızda müzikler eşliğinde yapılacak... Devamını Oku »

Ziyaretçilere Börülceli Tarhana Çorbası ve Bodrum Gemici Peksimeti ikram edildi

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği tarafından düzenlenen “6. Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası” etkinliği kapsamında vatandaşlara “Börülceli Tarhana Çorbası” ve “Bodrum Gemici Peksimeti” dağıtıldı. Bodrum pazar... Devamını Oku »

Mandalina Hasat Şenliğine Davetlisiniz

Bodrum mandalinalarını, şenlikle hasat edeceğiz. Bodrum Mandalina Hasat Festvali, 28-30 Aralık tarihleri arasında Bitez Köy İçinde gerçekleştirilecek. Yerel üreticilerin ve sanatçıların stantlarıyla renklenecek şenlikte, hem hasat hem de bol bol eğlence var.... Devamını Oku »

Mübadele ve Hüzünlü Kayıkları” anma günü Gerçekleşiyor

Bodrum Deniz Müzesi’nde 20 Aralık Perşembe günü “Mübadele ve Hüzünlü Kayıkları”  anma günü gerçekleşecek ve tüm gün boyunca etkinliklerle mübadele anılacak. 1923 senesinde Lozan’da yapılan “Türk ve Yunan halklarının mübadelesine ilişkin sözleşme... Devamını Oku »

Muğla’da “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Muğla’da düzenlenen törenle başladı. Törende; Vali Civelek, “Çocuklarımızın spor yapması... Devamını Oku »

Büyükşehir Belediyesi Personeline İlk Yardım Eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde çalışan personele ilk yardım eğitimi vererek yılda yaklaşık 600 personelini ilk yardımcı yapmayı hedefliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi özellikle halk ile iç içe olan birimde görev yapanlar ve zorunlu... Devamını Oku »

Güz Trofesi III. Ayak Yarışları…

Milta Bodrum Marina işbirliğiyle Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından organize edilen BAYK Güz Trofesi III. Ayak Yarışı 01 – 02 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. 24 Teknenin kaydının alındığı  III.Ayak Yarışının hafta sonunda Katılımcılar... Devamını Oku »