Büyükşehir’den Bodrum’a 74 Milyon Yatırımla Otogar

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İlçesi’ne arsa bedeli 24 Milyon 600 Bin TL, otogar ihalesi 45 Milyon 548 Bin TL ve 4 Milyon TL güneş enerji panelleri olmak üzere toplam 74 Milyon yatırımla... Devamını Oku »

Büyükşehirden Bodrum Devlet Hastanesine Yeni İçme Suyu Hattı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İlçesi Konacık Mahallesinde yeni yapılan okula ve yapımı devam eden Devlet Hastanesine içme suyu sağlamak için hat çalışması başlattı. İl genelinde içme suyu hat çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir... Devamını Oku »

Sözleşmesiz İş Yapan Emlakçılara Yetki Belgesi İptali Geliyor!..

Muğla Emlak Danışmanları Esnaf Odası’nın (MEDEO), Marmaris’te gerçekleştirdiği ilk bilgilendirme toplantısında ana gündem, yasa dışı çalışan korsan emlakçılar oldu. Kuruluşunu tamamlayan ve bu yılın Eylül ayında ilk genel kurulunu gerçekleştiren Muğla Emlak... Devamını Oku »

“Bu Müze Yabancıların Değil Muğlalıların Olacak”

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 17 Milyon TL değerindeki yatırımının Mimarı olan ödüllü mimar Cengiz Bektaş, Bölge Müzesi hakkında bilgiler verdi. Bektaş, “Mimar Sinan’dan bu güne kadar aşağı yukarı 24 kuşak var. Ancak bu... Devamını Oku »

Gayrimenkul’de 31 Ekim’de Sona Erecek 3 Fırsat!

31 Ekim 2018 son tarih! Bu tarihe kadar ev sahibi olmak isteyenler hem indirimler, hem de uygun ödeme koşullarına sahip olacak. Herhangi bir süre uzatılması yapılmazsa, konutta ve iş yerinde KDV ile... Devamını Oku »

Gayrimenkullerde Asıl Sorun Fiyatlarda…

‘Bayim Olur Musun’ fuarında konuşan Coldwell Banker Türkiye Genel Koordinatörü Ufuk Şevki, bu yıl toplam 2 milyon civarı gayrimenkul satılmasının beklendiğini fakat gayrimenkul fiyatlarının düştüğünü söyledi. Şevki, yabancıya satışlarda artışa ise milliyet... Devamını Oku »

Dalgalanma Bittiğinde Konut Sektörü Hareketlenecek!

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, yaşanan kur dalgalanmalarının konut sektörüne dair etkilerini anlattı. Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların durmasıyla birlikte konut sektörünün ivme kazanacağını aktaran Tolga Ülkealan “Elinde dövizi... Devamını Oku »

Muğla Emlak m2’de En Pahalı İl Olarak Açıklandı…

Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatının en yüksek olduğu il 4 bin 695 TL ile Muğla olarak açıklandı. Muğla’nın ardından gelen İstanbul’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 422 TL,... Devamını Oku »

Cumhuriyet Meydanı 81 Yıl Sonra İlk Kez Değişiyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde 29 Ekim 1937 yılında açılışı yapılan Cumhuriyet Meydanı’nın çehresini değiştirecek çalışmalara başladı. “Kentsel Tasarım Yolları” projesi kapsamında 81 yıl sonra ilk kez Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlemelerde bulunacak olan... Devamını Oku »

Muğla’da Konut Satışları Azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla’da konut satışları yüzde 15,2 azaldı. Muğla’da konut... Devamını Oku »