“Bu Müze Yabancıların Değil Muğlalıların Olacak”

“Bu Müze Yabancıların Değil Muğlalıların Olacak”

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 17 Milyon TL değerindeki yatırımının Mimarı olan ödüllü mimar Cengiz Bektaş, Bölge Müzesi hakkında bilgiler verdi. Bektaş, “Mimar Sinan’dan bu güne kadar aşağı yukarı 24 kuşak var. Ancak bu... Devamını Oku »
Gayrimenkul'de 31 Ekim'de Sona Erecek 3 Fırsat!

Gayrimenkul’de 31 Ekim’de Sona Erecek 3 Fırsat!

31 Ekim 2018 son tarih! Bu tarihe kadar ev sahibi olmak isteyenler hem indirimler, hem de uygun ödeme koşullarına sahip olacak. Herhangi bir süre uzatılması yapılmazsa, konutta ve iş yerinde KDV ile... Devamını Oku »
Gayrimenkullerde Asıl Sorun Fiyatlarda...

Gayrimenkullerde Asıl Sorun Fiyatlarda…

‘Bayim Olur Musun’ fuarında konuşan Coldwell Banker Türkiye Genel Koordinatörü Ufuk Şevki, bu yıl toplam 2 milyon civarı gayrimenkul satılmasının beklendiğini fakat gayrimenkul fiyatlarının düştüğünü söyledi. Şevki, yabancıya satışlarda artışa ise milliyet... Devamını Oku »
Dalgalanma  Bittiğinde Konut Sektörü Hareketlenecek!

Dalgalanma Bittiğinde Konut Sektörü Hareketlenecek!

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, yaşanan kur dalgalanmalarının konut sektörüne dair etkilerini anlattı. Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların durmasıyla birlikte konut sektörünün ivme kazanacağını aktaran Tolga Ülkealan “Elinde dövizi... Devamını Oku »
Muğla Emlak m2'de En Pahalı İl Olarak Açıklandı...

Muğla Emlak m2’de En Pahalı İl Olarak Açıklandı…

Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatının en yüksek olduğu il 4 bin 695 TL ile Muğla olarak açıklandı. Muğla’nın ardından gelen İstanbul’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 422 TL,... Devamını Oku »
Cumhuriyet Meydanı 81 Yıl Sonra İlk Kez Değişiyor.

Cumhuriyet Meydanı 81 Yıl Sonra İlk Kez Değişiyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde 29 Ekim 1937 yılında açılışı yapılan Cumhuriyet Meydanı’nın çehresini değiştirecek çalışmalara başladı. “Kentsel Tasarım Yolları” projesi kapsamında 81 yıl sonra ilk kez Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlemelerde bulunacak olan... Devamını Oku »
Muğla'da Konut Satışları Azaldı!

Muğla’da Konut Satışları Azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla’da konut satışları yüzde 15,2 azaldı. Muğla’da konut... Devamını Oku »
Emlak Almanın Tam Zamanı

Emlak Almanın Tam Zamanı

Türkiye’de bu sene ilk 7 ayda 770 bin konut satıldı. Bu rakam geçtiğimiz yıl da aynı seviyelerdeydi. Fakat geçen yıl bildiğiniz gibi konut kredi faiz oranları çok daha düşüktü. Bunun yanında bu... Devamını Oku »
Hayırseverden Eğitime Destek...

Hayırseverden Eğitime Destek…

 “Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında Bodrum ilçesi Peksimet Mahallesi’nde hayırsever işadamı Nazmi Canbaz tarafından yaptırılacak 4 derslikli ilkokul ile ilgili protokol imzalandı. Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Muğla Valisi Esengül... Devamını Oku »
Bodrum’da Seçkin bir Yaşam: Mesa Bodrum Demirbükü

Bodrum’da Seçkin bir Yaşam: Mesa Bodrum Demirbükü

Rafine zevkleri barındıran dört mevsim akustik bir yaşam, Mesa Bodrum Demirbükü’de Gayrimenkul sektöründe 50 yıla dayanan ödünsüz kalite anlayışı ve nitelikli yaşam alanlarıyla yaşam markası haline gelen Mesa; Bodrum’un en özel koylarından... Devamını Oku »