Hayvanseverler Torba Barınağında Can Dostlarımızla Buluştu

Bodrum barınağında gerçekleştirilen etkinlikte hayvanseverler, gönüllü temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 100’e yakın hayvansever bir araya gelerek, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde etkinlik düzenledi. Etkinliğe, Bodrum Hayvan Hakları Derneği de destek verdi. Köpeklerin... Devamını Oku »

Bodrum; Bu Kermesi Kaçırmayın!

Yıllardır onlar için canla başla sevgiyle yapılan kermeslerin ne kadar faydalı olduğunu hiç düşündünüz mü? Belki sizin için küçük ama onlar için büyük bir etkinlik. İşte Bu yılın son kermesi yine Bodrum... Devamını Oku »

Bodrum’da Gönüllüler bir Olsun Can Dostlar Mutlu Olsun

Geçtiğimiz aylarda Özge Gündoğdu ve Şenol Kamber tarafından projelendirilerek hayata geçen ÇokGüzelŞeyler.Com, ilk etkinliğini “Gönüllüler Bir Olsun” projesiyle Torba’da bulunan Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda gerçekleştiriyor. Bodrum Torba Geçici Hayvan Barınağı’nın yeni doğan... Devamını Oku »

Alladdin Beken Yazdığı Kitabın Telif Haklarını HAYTAP’a Bağışladı

Bodrum’da Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Alaaddin Beken,  bu hafta  yayımladığı kitabının tüm telif haklarını HAYTAP’a  bağışladı. Hayvan Hakları Federasyonuna  kitabıyla katkıda bulunan Beken,  aynı zamanda kurumun Bodrum temsilciliğini yapıyor. Kitabının çok... Devamını Oku »

Veteriner adayları Büyükşehir Geçici hayvan bakım evini ziyaret etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin bu yıl ilk kez öğrenci aldığı Milas Veterinerlik Fakültesi öğrencilerini ağırladı. Hayvan Bakım Evi’nin içindeki birimleri tek tek gezen veteriner adayları, bakım... Devamını Oku »

Bizlerde Bodrum Can Dostlarına Destek Verelim

Bodrum hayvan hakları derneği başkanı Füsun Uslu Bodrum’da yaşayan hayvanseverlere seslendi. Hava sıcaklıklarının hızla düşmesi sebebi ile barınakta bazı eksik malzemelere belki bizlerde destek verebiliriz. Üstelik bizlerin evlerimizde belki de kullanmadığımız o... Devamını Oku »

“Merhamet Sokakta” Hikaye Yarışması Sonuçlandı!

Şehit  Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesinin Bodrum’daki ortaokul öğrencileri arasında düzenlediği   yarışmaya yoğun katılım gerçekleşti.   ‘’Sokak Hayvanlarına Merhamet ‘’ konulu  yarışmaya  devlet  ortaokulları ve  kolejler büyük ilgi gösterdi.  4 Ekim Hayvanları Koruma... Devamını Oku »

Rehber Köpekler Derneğin’den Sonbahar Balosu

Eğitimli rehber köpekler görme engellilerin yol arkadaşı oluyor. Her bir görme engellinin rehber köpek sahibi olup, güvenle dışarıya çıkabilmesi, kimseye ihtiyaç duymadan kendi potansiyel ve yeteneklerini özgürce ortaya koyabilmelerini sağlamak için Rehber... Devamını Oku »

En çok Alışveriş Kedilere!

HEPSİBURADA, eylül-ekim aylarında petshop kategorisine olan talebin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 arttığını açıklarken, alışverişlerin yüzde 56’sının kediler için yapıldığını bildirdi. E-ticaret platformu Hepsiburada, petshop kategorisindeki alışverişlere yönelik trend verilerini... Devamını Oku »

Muğla’da Bir Can Daha Telef Oldu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde, bir aracın arkasına iple bağlanarak sürüklendiği ileri sürülen köpek telef oldu. Köyceğiz ilçesi Sancı Mahallesi’nde ismi öğrenilemeyen kişi, bir köpeği  aracının  arkasına iple bağlayıp yola çıktı. Yolda ilerlerken  köpeği... Devamını Oku »