BESİAD’da Engin Kaplan Bir Kez Daha Başkan Seçildi.

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği BESİAD, olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Toplantı Salonunda gerçekleşen BESİAD Yönetim Kurulu Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ahmet Biçer, Arzum Yalçın ve Songül Kılıç’ın divan kuruluna seçilmesiyle devam eden toplantıda BESİAD Başkanı Emre Köroğlu’nun faaliyet raporunu içeren konuşmasıyla devam etti.
BESİAD Olağan Genel Kurulu, Emre Köroğlu’nun konuşmasının ardından faaliyet raporunun okunması ve BESİAD 10. Dönem Yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi ile devam etti.
BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesinin ardından yeni yönetimde yer alan Engin Kaplan da yeni fikirler ve farklı bir yönetim modeli ile BESİAD’ı daha farklı ve iyi bir konuma taşımak istediklerini belirten Engin Kaplan konuşmasında şunları söyledi; “Bodrum’un ve Türkiye’nin en etkin sivil toplum örgütlerinden, iş insanları örgütlerinden birinin, BESİAD’ın değerli üyeleri ve değerli basın, derneğimizin 10. dönem olağan genel kuruluna hepiniz hoş geldiniz.

BESİAD 10. Dönem Yönetimi olarak üzerinde çalışmayı planladığımız başlıkları da şu şekilde sıralayabiliriz.

Mavi Yolculuk ve Bodrum Guletinin Marka Değerini Artırmak,
Tekne imalat sektörünün sorunları,
Bodrum mimarisinin korunması,
Bodrum inşaat sektörünün sorunları,
Bodrum inşaat malzemeleri sektörünün sorunları,
İş dünyamızın küresel değişimi eğitim kanalıyla yakalaması yönünde çalışmalar,
Bodrum eğlence sektörünün sorunları,
gibi yaşadığımız bölgedeki sorunlara eğilmek, çözümler üretmek de BESİAD gibi iş insanlarının aynı platformda buluştuğu bir çatının görevi olmalıdır.
Bunların yanında çok önemsediğimiz ve iş dünyamızın önemli sorunlarından biri de bordrolu çalışanlarımızın, iş arkadaşlarımızın ulaşım sorunu ve maliyetleridir. Bu konuda daha önceden de yapmış olduğumuz çalışmaları tekrar masaya yatırarak tüm paydaşların yararına olacak bir model ile çalışanlarımızın çok daha ucuz maliyetlerle işyerlerine ve evlerine ulaşmalarını sağlamalıyız.
Hepimizin Cumhuriyet bayramını kutluyor, Cumhuriyetin ilelebet yaşaması, çocuklarımızın, torunlarımızın ve ülkemizin Cumhuriyetin meyveleri ile beslenmelerini diliyorum. Sağladığınız destek ve güven için teşekkürlerimi sunuyorum.
Toplantı Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk eserinden bir pasaj ve Cumhuriyet Bayramına özel hazırlanmış bir video ile sona erdi.
Toplantı sonunda yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında yaptıkları toplantı ile yeni yönetim kurulunda görev dağılımını gerçekleştirdi. Yapılan yeni seçimle birlikte BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Engin Kaplan, görevine resmen başlamış oldu.

BESİAD 10. Dönem Yönetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri şu şekilde;

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
ENGİN ALİ KAPLAN – BAŞKAN
NESLİHAN NAZLIOĞLU – BAŞKAN YARDIMCISI
KEMAL ÖZYURT – GENEL SEKRETER
ENVER KILIÇ – SAYMAN
ELVAN BİLGİN – ÜYE
ŞEHVAL ÖZTÜRK – ÜYE
ETHEM SAGAT – ÜYE
AYBERK APAYDIN – ÜYE
YILMAZ ALGÜL – ÜYE
ZEKİ AYDINLIOĞLU – ÜYE
BÜLENT ÇUKUR – ÜYE
MURAT OGAN – ÜYE

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ            
KAMİL ABUZER KÜSÜLÜ
FERİDUN SEZGİN
MİTHAT KARABIYIKOĞLU
MUSTAFA ÖZÇETİN
AHMET ŞEFİK  ERTEM
SERKAN DEVECİ
NAZLI AYDOĞAN
BURAK GÖĞERÇİN
MURAT ÖZKAYA
ALPTEKİN POLAT
AHMET GÜMÜŞ
GÜNDÜZ NALBANTOĞLU

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELER
AHMET BİÇER
YAŞAR KAYA
SİNAN ÖZER
DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER
KERİM ÇANGIR
ABDULLAH SERVET
SEVİNÇ GÖKBEL

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER
NESLİHAN TURHAN
KAZIM ASLAN
HÜSEYİN BOYACI
DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER
MEHMET YARANOĞLU
MEHMET DAĞOĞLU
İSMAİL ERDOĞAN

Yorumlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir